Ornamenty kolekce 1

17. ledna 2012 v 15:44 | MarijaKes |  Ornamenty

Mnohé z těchto ornamnetů jsem si nakreslila tuší na pauzák, pak naskenovala nebo ofotila, vyčištila a zprůhlednila pozadí a přidala jim barevný styl. Použijte jako dekoraci svých přáníček, do prezentací a filmečků, dekoraci rámečků a pod. Neukládejte na své weby a blogy jako nabídku.Ornamenty jsou většinou na jednom souboru jako kolekce podobných obrázků. Když si je stáhnete jednoduše si vybraný motiv objeďte nástrojem "laso" nebo "polygon" v PFS, klikněte na výběr pravým tlačítkem a na kartě zvolte "kopírovat". Pak klikněte pravým tlačítkem na pracovní plochu programu a na kartě zvolte "Vložit jako nový obrázek". Motivek bude jako samostatný obrázek, který můžete vkládat již kamkoli i si ho uložit do PC samostatně.
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Drahuš Drahuš | E-mail | Web | 9. prosince 2012 v 22:50 | Reagovat

Nádhera!!!Maruško,přečetla jsem si,jak jsi tuto krásu tvořila.Napřed na pauzák a pak...Ale ten vynaložený čas stál za to!Výsledek je skvostný :-)Maruško,chtěla jsem si něco vypůjčit,ale tady u tohoto mě to nejde :-|Okopíruju,těch ornamentů je tam zobrazených více,tak si určitý ornament vyříznu v"malování"co mám v programu noťasu a po uložení mám pod ornamentem bílé pozadí :-( Ale nevadí,také nemusím mít všechno ;-) Alespoň budu k Tobě chodit na čumendu :-D  :-D

2 MarijaKes MarijaKes | Web | 10. prosince 2012 v 10:09 | Reagovat

Ahoj Drahuško, ono je to tak, že programy, které nepodporují práci s vrstvami, tak si s formátem png (průhledný a třeba se stínem) neporadí. To je právě ta potíž. Jenže jsem si všimla, že již je hodně rozšířený program Photo Filtre studio a tak už také dělám většinu věcí pro podobné programy. Protože právě proto, že jde o formát png, tak je to čistější a úhlednější než třeba ve formátu gif. Je mi líto, že ti to tedy tak dělá. Ono je ještě i to špoatný, že ten stínek se na jpg obrázku projeví jako hodně tmavé olemování. Ale to já neovlivním.  Více podobných obrázků na jednom je z časových důvodů. nahrávání na blog je pak rychlejší. :-)

3 MarijaKes MarijaKes | Web | 10. prosince 2012 v 10:13 | Reagovat

[2]: Koukám, že jsem přihlášená z jiného blogu, ale to nevadí, jsem to já. :-)
Jen jsem chtěla ještě dodat, že některé ornamenty jsou barvené v programu, který jsem měla na vyzkoušení na 30 dní a už ho nemám. Tak mi zůstaly alespoň tady. A některé jsem si nakreslila jako předlohu pro výšivku - hladkování. To většinou ty rožky a tak jsem je využila i takto k barevnému převleku. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Přátelé, moje práce jsou převážně tvořené v programu Photofiltre Studio 9,
a proto i návody jsou pro tento program. Ale zjistila jsem, že stejně jej lze použít
pro program PhotoFiltre Studio 7, který výrobce uvolnil jako poslední free řadu (zdarma).
I PFS 7 pracuje s vrstvami a je velmi podobný, co se týče nástrojů, jako vyšší placené verze.
Doporučuji program PFS 7 stáhnout ZDE a najdete tam i češtinu do tohoto programu.
Program lze nainstalovat jak na Win XP, tak i na vyšší verze Windows, určitě na Win 7.
U Win XP se sám nainstaluje do složky Program Files u vyšších verzí Windows do složky Program Files (x86).
Čeština se neinstaluje, ale jen vkládá do složky s programem tam, kde jste si ho nainstalovali.
Přeji hodně radosti.