Krásné obrázky 2

29. prosince 2011 v 10:26 |  Krásné obrázky
Tyto obrázky nejsou moje dílo, ale jsou tak krásné, že jsem si tuhle sbírku chtěla dát na svůj blog. Každý obrázek nebo fotografie má duši. Nijak jsem fotografie a obrázky neupravovala, jak jsem je dostala nebo stáhla, tak jsem je sem uložila. Pokud by autor nesouhlasil se zveřejněním na tomto místě, ať mi napíše, já obrázek odstraním.
 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Drahuš Drahuš | E-mail | Web | 6. října 2012 v 18:22 | Reagovat

Maruško,děkuji,že jsi se o tuto nádheru podělila!Opravdu jsou to krásná dílka,která chytí za duši:-)Věřím,že Tvé zveřejnění žádnému z autorů nebude proti mysli,by naopak ;-)

2 Štefan Štefan | E-mail | 27. října 2017 v 16:39 | Reagovat

Maria Kes  a  Maruška 57
jste dvě které mne zaujali když jsem se zamiloval.I v mém věku se to stává.
Je mi 60 let a mám chuť se toto naučit.
Jen tak pro potěšení pro mne.
Můžu vás prosím pěkně poprosit ja se to naučit. Na počítači moc neumím,ale naučím se.Miluji Vaši tvorbu.Je to krásné a milé. A ty děti nádhera.
Prostě vše super.
Prosím prosím prosím naučte mne alespoň jak co kda a podobně.
A hlavně děláte to i ze svých fotek???
Když se chci odreagovat chodím sem a zkoumám.
Mějte se pohádkově a těším se na odpověď.
Štefan

3 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 27. října 2017 v 17:09 | Reagovat

[2]: Děkuji za milá slova a určitě je potěšena i Majka57.
Pane Štefane, mně už bude za pár dní 63 a k tomu, co umím nebo dělám jsem se dopracovával od roku 2004, ještě na velmi jednoduchých programech a bez pomoci kohokoli z internetu. je hodně těžké někoho učit krok za krokem, je to na dálku hodně náročné na čas. Já jsem se učila tak, že jsem si prostě hrála s fotografiemi a obrázky a později zkoušela už to, co jsem viděla u jiných, když už jsem měla internet. Pro začátek vám doporučuji program Photofiltre studio 7, na který mám odkaz dole na této stránce a samozřejmě do něho i češtinu. Samozřejmě jsem pomohla a pomáhám všelijakými návody jak obrázkovými, tak videi, ale nemohu obsáhnout vše. Zkuste si stáhnout ten program, otevřete si v něm jakýkoli obrázek a zkoušejte všelijaké nástroje, které program nabízí a sledujte, k čemu co je, co který nástroj umí. Já i Majka 57 a další už máme zkušenosti s více programy a určitě i Majka kombinuje tyto editory a už trochu ví, co jí který s obrázkem udělá. Je velká chyba začátečníků vybrat si nějaký krásný obrázek a chtít udělat stejný nebo podobný, když neví, jak na to. A pak se zbytečně stresuje.  Já jsem měla velikou radost z toho, když se mi něco povedlo a moje děti vždy říkaly, že mamka objevila Ameriku. Něco, co je pro druhého maličkost, jednoduchost, začátečnická práce, je pro druhého prozatímní vrchol v tvorbě. nemyslete si, i já zůstávám s pusou dokořán nad dílky a uměním jiných tvůrců obrázků a jsem si vědomá toho, že se svým vybavením už na tu krásu nedosáhnu. kdybych byla mladší, snáze bych se rozhodovala, zda investovat do drahých programů, které umí v grafice zázraky  s nadějí, že něco z mé tvorby zúročím. Ale  v tom už nám ujel vlak a tak už si mohu hrát jen pro sebe a s tím, co se mi podaří se podělit tady na blogu. Navíc jsem zažila kolaps jednoho serveru, který mi sebral spoustu návodů a obrázků a pak dělat vše znovu na jiných serverech bylo velmi náročné.
Tyto obrázky na této stránce, kam jste napsal komentář, nejsou moje. je to něco, co jsem před několika lety hodně obdivovala. Ale je pravda, že si komponenty převážně dělám sama ze svých fotografií. Fotím hodně, mám svůj fotoblog http://marijakesfoto.blog.cz . Některé komponenty na obrázky si také stáhnu, ale vše co nabízím, je jen a jen moje práce nebo můj design, můj nápad. A jak jsem již psala používám a kombinuju těch programů několik, takže někdy po letech už sama nedokážu napsat postup, jak jsem něco dělala. :-) A to není jen můj problém. Ráda bych vám pomohla, ale není to v mých silách. obrací se na mne mnoho lidí třeba s konkrétním dotazem, tak to samozřejmě zodpovím, ale na výuku od začátku opravdu už nestačím. I moje obrázky vznikají několik hodin. Fraktálové komponenty i několik desítek hodin. Tak se nezlobte, že se vám nebudu moci více věnovat. Přeji vám, abyste na počítači zažil hodně krásných chvil, na důchod je to pěkný koníček, pokud nemáte třeba zahradu a podobně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Přátelé, moje práce jsou převážně tvořené v programu Photofiltre Studio 9,
a proto i návody jsou pro tento program. Ale zjistila jsem, že stejně jej lze použít
pro program PhotoFiltre Studio 7, který výrobce uvolnil jako poslední free řadu (zdarma).
I PFS 7 pracuje s vrstvami a je velmi podobný, co se týče nástrojů, jako vyšší placené verze.
Doporučuji program PFS 7 stáhnout ZDE a najdete tam i češtinu do tohoto programu.
Program lze nainstalovat jak na Win XP, tak i na vyšší verze Windows, určitě na Win 7.
U Win XP se sám nainstaluje do složky Program Files u vyšších verzí Windows do složky Program Files (x86).
Čeština se neinstaluje, ale jen vkládá do složky s programem tam, kde jste si ho nainstalovali.
Přeji hodně radosti.